2014-12-14

Pamirštas meistras
 

Gyula Benczur  (1844–1920) – tapytojas, gimė Nyíregyháza mieste, Vengrijoje.  Mokytis piešimo pradėjo labai anksti, o būdamas vos devynerių išvyko į Miuncheną, kur jo mokytoju tapo žymus to meto dailininkas Theodor von Piloty. Jo įtaka Benczur‘o tapyboje itin pastebima. Pragyvenimui dailininkas užsidirbdavo iliustruodamas knygas. Jam taip pat teko būti asistentu, kuriant žymiąsias freskas miesto rotušei ir universitetui. 

Dailininko talentas neliko nepastebėtas ir vos sulaukęs dvidešimties metų gavo pirmuosius užsakymus iš Bavarijos karaliaus Liudvigo II. 1867 metais nutapytas darbas „László Hunyadžio atsisveikinimas“ dailininkui pelnė istorinio žanro tapytojo pripažinimą. O plačiajai publikai tapo žinomas jau po trejų metų, kai su darbu „Prieš krikštą“ laimėjo nacionalinį istorinių paveikslų konkursą. 

Ilgą laiką dirbo dėstytoju Miunchene, tačiau 1883 grįžo į Vengriją. Dėstė Budapešto akademijoje, kurioje (specialiai dėl jo) buvo sukurta tapybos studijų programa. Greitai išgarsėjo ir tarp aukštuomenės. Nutapė ne vieną dešimtį portretų, tarp kurių tuometinis Vengrijos karalius Franzas Josefas, jo žmona imperatorienė Elizabeta ir kiti.
                                            
Gyula Benczur mirė 1920 metų birželio 16 dieną Vengrijoje. Šiandien jis laikomas vienu iš geriausiu visų laikų Vengrijos tapytoju. Dėl didelės gyvenimo dalies praleistos dirbant Vokietijoje yra itin gerbiamas ir šioje šalyje. 

„László Hunyadžio atsisveikinimas“


detalė

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Reprise_ch%C3%A2teau_Buda_1686.jpg
http://vimeo.com/89595172Komentarų nėra:

Rašyti komentarą